Воскресенье, 10 Июнь 2018 12:58

На Херсонщині перевірятимуть кафе та магазини. Порушникам – штрафи до 70 тисяч гривень

Автор  Олеся ЛУНІНА

Як «Гривні» повідомили в прес-службі Головного управління Держпродспоживслужби в Херсонській області, згідно з виконанням річного плану на 2018 рік, розпочато планові перевірки потужностей громадського харчування та роздрібної торгівлі.

Зокрема, Генічеське райуправління на сайті служби повідомляє про початок такої роботи в районі.  

З 4 квітня в Україні почала працювати нова система контролю якості і безпеки харчових продуктів - про це «Гривна» повідомляла у статті «Нарушителям прав потребителей грозят тысячные штрафы и частые проверки». Як нагадують фахівці, підприємці мають бути готовими до приходу представника органу контролю без анонсу. Хоча раніше керівництво підприємств доводилося попереджувати про візит інспекторів за 10 днів. Цього часу було достатньо, щоб замаскувати численні порушення.

Зараз перевірки здійснюватимуть згідно з уніфікованим актом. Цей документ має містити вичерпну кількість питань для перевірки і бути публічним, що мінімізує корупційні ризики.

Водночас бізнес, який грубо порушує законодавство, відразу потрапляє в категорію недобросовісних. А служба негайно після виявлення цього факту має публікувати на своєму сайті відповідну інформацію.

Як вже повідомляла «Гривна», для порушників передбачені жорсткі санкції. Наприклад, сума штрафу для юросіб може досягати 70 тисяч гривень – залежно від скоєного правопорушення. Суми штрафів фіксовані і визначені з урахуванням мінімальної зарплати, що знімає корупційні ризики і дозволяє уникнути можливості впливу інспектора на підприємця.  

За новими нормами закону, якщо під час перевірки будуть виявлені фактори, які становитимуть загрозу для життя і здоров’я людини, то головний державний інспектор Держпродспоживслужби має право ухвалити рішення про тимчасове припинення роботи підприємства на строк до 10 робочих днів.

Правду кажучи, відміна мораторію на перевірки, який нарешті скасували в кінці лютого цього року, вже аж пищала, як просилася. Адже за чотири роки дії заборони на контроль бізнесу з боку різних органів і служб значно зросла кількість спалахів отруєння споживачів їжею та продуктами з кафе і магазинів, кулінарних відділів. І у цій сфері також важливо наводити порядок, як і в питаннях пожежонебезпеки в дитячих закладах, лікарнях, розважальних комплексах тощо. 

Ваша оценка. Тема раскрыта на
(2 голосов)
 

Лента

Фоторепортаж